Víťaznú sériu Jaroslava Haláka prerušil Detroit

24.01.2012 Celý región

NEW YORK 24. januára (WEBNOVINY) - Až hráči Detroitu zastavili januárové víťazné ťaženie slovenského brankára Jaroslava Haláka v zámorskej hokejovej NHL.

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan ťahal v kalendárnom roku 2012 sériu siedmich triumfov, ktorú prerušili až v pondelok "červené krídla", keď na domácom ľade zvíťazili nad St. Louis 3:1.

Na Haláka smeroval spolu 28 striel, tri z nich nedokázal slovenský gólman zneškodniť. Napriek tomu ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

Blues z doterajších desiatich januárových zápasoch prehrali len druhýkrát, pri jednom triumfe a jednej prehre však stál v bránke Brian Elliott. Tím St. Louis Blues pritom v pondelok v Detroite viedol po I. tretine 1:0, no už v 21. min v presilovke vyrovnal Daciuk a o osem minút neskôr poslal domácich do vedenia Franzén. Konečnú podobu výsledku dal v 57. min Kronwall.

Detroit tak v domácom prostredí triumfoval už sedemnástykrát za sebou, čo je v profilige maximum za posledných 36 rokov. Pre Red Wings je to už siedme víťazstvo v rade.

Slovenskí hokejisti v pondelok nebodovali. Obranca Milan Jurčina odohral za NY Islanders proti domácemu Torontu viac ako 20 minút, ale boli z toho len tri strely a dve "mínusky".

San Jose s útočníkom Michalom Handzušom prehralo v Edmontone 1:2 po samostatných nájazdoch, slovenský center si pripísal jednu strelu, mínusku a v záverečnom "rozstrele" nepremenil svoj samostatný nájazd. V šiestich pondelkových dueloch iba domáce mužstvá, jediný bodík pre hostí uchmatli práve hokejisti San Jose.

Výsledky pondelkových duelov zámorskej hokejovej NHL:

Toronto - New York Islanders 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Carolina - Winnipeg 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Detroit - St. Louis 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - Jaroslav Halák (STL) zneškodnil 25 striel súpera a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Nashville - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Edmonton - San Jose 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Los Angeles - Ottawa 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)